«Вечір української пісні»

31 січня 2020 року в гостинній залі ДМШ №1 в рамках святкування 65-річного ювілею школи, який відзначатиметься в травні місяці,  відбулася дивовижна подорож до джерела нашого роду. Українська пісня — це перлина української душі, історії, сподівань, віри, надії та любові.

Дякуємо ведучій концерту Фаїні Омаровій за чудові пісні, розповіді про авторів та виконавців. Кожен з присутніх в залі почув ту пісню, яку бажав: і сучасну, і естрадну, класичну та народну. Як у сольному виконанні, так і у ансамблевому.

Слухаєш пісню за піснею і начебто перегортаєш сторінки пісенної скарбнички, чуєш, як в душу просто дихає Україна – східна, західна, південна, північна – одна – єдина!!!

 

 

«Колядуймо та щедруймо!»

Улюблена традиція українських дітей та дорослих на різдвяно-новорічні свята — співати колядки та щедрівки.

Кожен українець знає хочаб декілька, адже це наша давня традиція, а традиції необхідно оберігати. Музична школа №1 старанно оберігає віночок українських традицій. Жалдибіна Л.А. та Качурка О.Ф. кожного року,  14 січня, готують всіма улюблений концерт «Колядуймо та щедруймо!», який завжди має новий відтінок, по-новому зворушує та вражає.

Дівчатка у квітчастих вінках та барвистих очіпках з колядницькою зіркою у супроводі гарного парубка Ясона віншували та співали пісень на радість, щастя, достаток, здоров’я та наче зачарували всіх присутніх неповторним колоритом, притаманним лише  рідній Україні:

Житом, житом із долоні

Засіваю в вашім домі

Будьмо дужі і здорові

Щоб збулося все нівроку

З новим щастям, з новим роком!!!

І, звичайно, як в такий день без подарунків?  Дякуємо управлінню культури та міській раді за солодощі, які прийшлися до смаку нашим юним колядникам!

 

«Джерело юних талантів»

Традиційно, в грудні, ДМШ №1 проводить музичний конкурс серед учнів-інструменталістів  «Джерело юних талантів», який був присвячений до 65-річного ювілею школи. В ньому прийняли участь близько 30 конкурсантів із Кінецьпільської школи мистецтв, Кривоозерської музичної школи та Дитячої музичної школи №1 м. Первомайська.

Цьогорічний конкурс хоч і ювілейний та завдання має традиційні: виявити та підтримати творчу та талановиту молодь. Класична соната та віртуозна п’єса — саме такі твори виконувались за умовами конкурсу. Конкурсанти виступали на різних інструментах: фортепіано, скрипці, баяні, аккордеоні, гітарі, домрі  та повсякчас демонстрували високі досягнення.

Конкурс пройшов на одному диханні! Юні музиканти щоразу дивували своєю віртуозною грою. Це відзначили і члени журі. Було не просто обрати переможців. Але після гарячих обговорень Гран-прі віддали гітаристу Ільїну Олексію, а перші місця кращим із кращих: Терлецька Марина, Гудкова Катерина, Коржинська Єлізавета, Дідовець Віолета, Загнітковська Лілія, Ювженко Анастасія та Федотов Андрій. Також, було відзначено гру дуету домристок Романчук Юлії і Ксенії та ансамбля гітаристів.

За високими досягненнями юних музикантів стоїть титанічний труд викладачів, за що їм висловлюємо велику подяку!!!

                                                                                                                                       За матеріалами Наталії Клименко

 

«Лиманські зорі»

7 грудня 2019 року в місті Миколаєві відбувся VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Лиманські зорі».

Конкурс-це не тільки результат твоєї роботи, це ще й яскраві емоції і незабутній враження, які подарували нам організатори .

Фортепіанне мистецтво на всеукраїнському конкурсі «Лиманські зорі» оцінювало високопрофесійне журі у складі якого завідувач відділом спеціального фортепіано Миколаївського коледжу музичного мистецтва Матвєєва М.В., педагог-методист музичного ліцею-інтернату м.Кишинева Котельник С.М., заслужений працівник культури України, педагог-методист Одеської спеціалізованої школи-інтернату ім. П.С. Столярського — Кіріченко Ф.Л., лауреат міжнародних конкурсів,  композитор, клавісініст Прахт А.В. (Німеччина).

Серед близько 70 учасників з різних куточків України та Молдови учні музичних шкіл,  спеціалізованих шкіл Одеси та Кишенева,  студенти музичних училищ,  викладачі шкіл.

Тим приємніше було отримати такі результати (учні ДМШ №1):

ансамбль Довжук Валерія та Солтановська Софія — І місце,

Довжук Валерія — ІІІ місце,

Щекалюк Анастасія, Фортинська Єлизавета, Тимченко Єлизавета — ІІ місце,

Данчик Софія, Котова Дар’я — І місце,

Яніцька НАТАЛІ вразила журі і отримала І місце і диплом Майбутня зірка!

ВІТАЄМО викладачів Найдьонову Ларису та Коник Ірину!!!

 

«Музика та поезія»

15 листопада 2019 р. гостинна зала ДМШ№1 радо зустріла істинних цінителів прекрасного.

В рамках творчої майстерні Фаїна Омарова провела концерт «Музика та поезія»

Глядачам були представлені прекрасні поетичні уривки у виконанні артистичної Фаїни Омарової та учениці класу сольного співу Жосан Марії.

Концертна програма,  яка включала виступи піаністів,  вокалістів, домристки та вокзального ансамблю,  була наче вишуканих повітряний десерт.

А який же десерт без родзинки? Саме виступи викладачів Ольги Шклярової, Фаїни Омарової, Ірини Коник, Валерії Зініч та Лариси Найдьонової доповнили атмосферу та зробили концерт довершеним.

Цей чудовий захід надовго залишить приємний післясмак в наших спогадах!!!

 

Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави»

9-10 листопада 2019 р.  в Полтаві відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах. В конкурсі взяли участь учні мистецьких закладів зі всієї України.

Цього року у фестивалі-конкурсі вязло участь близько 300 учасників та 70 ансамблів. Музиканти грали на різних народних інструментах: гітара, домра, балалайка,бандура, цимбали, сопілка, баян та акордеон. Був там і наш вихованець — гітарист Олексій Ільїн зі своїм викладачем Тетяною Шелест.

«‎Конкурс рейтинговий, тому що його внесено до єдиного реєстру дитячих та юнацьких міжнародних, всеукраїнських мистецьких конкурсів, фестивалів, — розповідає викладач Тетяна Шелест. — Участь у конкурсі безкоштовна, крім того при вступі до профільного вишу лауреати цього конкурсу отримують бонусні бали, а викладачу автоматично підвищується категорія, тому учасників завжди дуже багато. Особливо хочеться наголосити на складі журі, адже його представляли метри в галузі музичного мистецтва Украни: заслужені артисти України, професори Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського та Одеської національної  музичної академії імені А.В.Нежданової».

Олексій Ільїн став лауреатом ІІІ ступеня.

В списку ІІІ вікової категорії Олексій був під номером 56, а всього було 70 учасників. Рівень виконавської майстерності наших конкурентів дуже високий. Програми були цікаві та складні.Особливо важким було очікування результату, адже його оголосили лише на  Гала-концерті переможців. Тим приємнішим виявився результат».

 

«Посвячення в юні музиканти»

22 жовтня 2019 р. в залі ДМШ № 1   на святковий захід «Посвячення в юні музиканти», який присвятили першокласникам, зібрались ті, хто вирішив пов’язати своє життя з музикою.

Вони тільки долучилися  до нашої дружньої та веселої музичної родини, але вже сьогодні не тільки приймали музичні поздоровлення, а ще й самі вперше виступали.

Ведуча свята Світлана Насіковська наче приймала перший екзамен у першокласників, щоб дізнатися чи вони вже гідні стати юними музикантами.

Майже в кінці свята присутні батьки, матусі, бабусі з дідусями також долучилися до музикування: це був справжній  шумовий оркестр, який дуже яскраво зобразив осінній дощик.

А родзинкою свята стало виконання викладачем Валерією Зініч  пісні з репертуару Тіни Кароль.

Свято вийшло яскравим, а на згадку про цей пам’ятний  день діти отримали пам’ятки юного музиканта та значки ДМШ № 1 на знак того, що їх прийняли в нашу музичну родину.

 

«Міжнародний день музики»

За традицією, саме 1 жовтня, в Міжнародний день музики в ДМШ №1 відбулося відкриття дитячої філармонії. В нашій гостинний залі, як і в концертних залах всього світу лунала музика. Сьогодні наші вихованці співали та грали на домрі, гітарі, скрипці, фортепіано, синтезаторі. Концерт викликав гарні емоції.

Дуже хочеться відзначити нашу талановиту зірочку ЯНІЦЬКУ НАТАЛІ, яка заспівала пісню «Лілі» французькою мовою та дуже гарно виконала на фортепіано «Полювання на метелика», а їй всього 4 роки!

Підготувала і провела концерт наш молодий викладач Валерія Зініч. А пісня з репертуару Тіни Кароль стала приємною несподіванкою і родзинкою святкової програми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Телевізійний репортаж про конкурс «Джерело юних талантів», 2019 р.

Телевізійний репортаж про «Вечір української пісні», 2020р.

Телевізійний репортаж про концерт з творів Олександра Гоноболіна до 8 Березня

Телевізійний репортаж про концерт «Посвячення в юні музиканти», 2017 р.

Телевізійний репортаж про звітний концерт ДМШ №1, 2017-2018 н.р.

Телевізійний репортаж про конкурс «Про-Фест», 2018 р.